FIBO COLOGNE 2015

Milí sportovci a všichni příznivci zdravého životního stylu a wellness,

ve středu 8.4. jsme se vydali na více, než 1000 kilometrovou cestu do Německého Kolína nad Rýnem, kde se opět konala speciální výstava, či veletrh zabývající sportem, fitness, světem solária a solární kosmetiky, wellness, a zdravým životním stylem a zdravím jako takovým. Rád bych podotknul, že se jedná o největší akci podobného charakteru v Evropě a tento datum je tak obrovským svátkem všech nadšenců tohoto žánru a obchodníků ze všech koutů světa.

 

V dopoledních hodinách jsme navštívili všechny naše obchodní partnery a přišli jsme nasát další inspiraci pro práci se všemi sporty, které u nás provozujeme. Je samozřejmým přáním každého majitele centra, každého trenéra a instruktora, aby právě jeho tým byl ten nejlepší a nejschopnější. Aby právě jeho centrum bylo tím centrem, kde se lidé opakovaně a rádi vracejí – protože mají důvod. 

 

Naše největší pozornost směřovala samozřejmě k nejoblíbenějším sportům, jako jsou JUMPING, SPINNING, ALPINNING, ZUMBA a dnes již také mnoho odrůd kolektivních sportů vycházejících především z fitnesscenter, jako je např.: KRUHOVÝ TRÉNINK, FUNKČNÍ TRÉNINK, TRX, či CROSSFIT.  

A jsou to právě poslední jmenované sporty, které v současnosti zažívají největší rozkvět – vždyť pouhé vystavované náčiní, které slouží k materiální výbavě těchto sportů zabralo prostor o rozloze několika hypermarketů (to jen pro lepší představu). Měli jsme možnost vyzkoušet několik neobvyklých stanovišť a shodli jsme se, že jejich zakoupením jistě opět přispějeme k větší pestrosti tréninků, což znamená, že se máte na co těšit.

V případě SPINNINGU jsme byli okouzlení nasazením, s jakým vystavovatelé prezentovali svůj sport. Nechali jsme se také unést jednou novinkou, kterou se chystáme také brzy realizovat – věříme, že to pro Vás přinese opět příjemné překvapení.

Lehce zaskočeni jsme byli z novodobých přístupů JUMPINGU, kde ve snaze inovovat znamenalo spíše míchat vše dohromady. V konečném součtu tak JUMPING 2015 připomínal spíše směsici skákání a orientálního tance s příměsí breakdance. Byli jsme však také svědky exhibičního JUMPING maratónu, kde vše hrálo přesně tak, jak mělo a my se tak ujistili, že JUMPING děláme stále dobře a nemusíme se obávat, že nebudeme IN, trendy atd… V tomto případě jsme se jednohlasně shodli, že stará škola prostě nereziví.

 

Rok od roku je stále více zřejmé, že fitness jako takové již není pouhá posilovna plná mohutných posilovacích strojů a těžkých činek, jako tomu bylo doposud. Dnes již fitness znamená především životní styl, kdy zdraví, pohyb a výživa hrají ruku v ruce.

I v tomto odvětví jsme věnovali pozornost několika vystavovatelům a jejich technologiím. Lehce pak člověku přijde myšlenka na to, že vše bylo již jednou stanoveno, vymyšleno a z toho základu se člověk snaží vytvořit to stejné – jen jinak a lépe. Proto jste nevěděli, kam pohnout dříve očima. Jestli pozorovat barvy, tvary, materiál nebo snad logo výrobce? Výborné na tom všem je to, že opravdu vše si můžete skutečně osahat, vyzkoušet a lidé kolem si s Vámi budou ochotně a dlouho povídat – jen aby Vás přesvědčili, že právě to jejich to pravé. Vy už si pak vše potřebné utřídíte v hlavě.

 

O FIBO 2015 by toho šlo napsat mnoho a řádky by byly téměř nekonečné, protože skutečně bylo, na co se dívat. Než abych Vás však unavoval dalším čtením, prohlédněte si raději naši rozsáhlou fotogalerii a zkuste nasát tu jedinečnou atmosféru…