Soutěže 2017Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen v kulturistice

   

Sezóna jarních mistrovských soutěží byla zahájena v sobotu 15. dubna 2017, kdy se v Rosicích u Brna konalo Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen v kulturistice. Na pódium nastoupilo celkem 141 připravených závodníků. Sportovní centrum a Oddíl kulturistiky Šembi reprezentoval náš trenér a poradce výživy Roman Kuča. Roman soutěžil v kategorii klasické kulturistiky nad 180 cm, kde sice bodoval výbornou připraveností, avšak svalové objemy na jeho 195 cm vysokém těle (byl mimochodem nejvyšším závodníkem soutěže J ) se v porovnání s menšími soupeři ukázaly jako nedostatečné k tomu, aby mohl pomýšlet na finálovou šestici. To však nic nemění na tom, ževýsledná forma se skutečně povedla a příprava dopadla nad míru dobře, což je zkušenost k nezaplacení a velký příslib do budoucna. 
V současných dnech je třeba nechat tělo odpočívat od extrémních tréninků a diet, k čemuž mimo jiné velmi dobře poslouží sauna a vířivka J

PS: Pana Martina Šemberu mnozí znáte především jako osobu, která se pohybuje ve fitness především jako trenér a odborný poradce na výživu. Setkáte se s ním při měření a vyhodnocení Bodystat, rovněž bude u všech akcí se zaměřením na redukci váhy apod. Málokdo však ví, že Martin Šembera působí dlouhodobě také jako rozhodčí SKFČR (Svaz kulturistiky a fitness ČR). Na první jarní soutěž, Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen, byl nominován jako rozhodčí s pořadovým číslem 1, což je čestné místo a pocta pro každého rozhodčího. Gratulujeme !!!

Oddíl kulturistiky Šembi je i nyní v jednom ohni, protože připravuje také osm mladších závodníků, kteří svou formu předvedou už 13. května na Mistrovství Moravy a Slezska, které náš oddíl pořádá!

Fotky naleznete ZDE...

  

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů Bohumín

    

S pověřením svazu SKFČR se stal Kulturistický oddíl Fitnesscentrum Šembi Bohumín a realizační tým Studia Klára hrdým pořadatelem Mistrovského klání „Mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice dorostu a juniorů“.  Na soutěž v Bohumínské BOSPOR aréně se přihlásil rekordní počet 182 závodníků napříč 14 kategoriemi.

Závodilo se v kategoriích kulturistiky, klasické kulturistiky, physique, bodyfitness a bikiny fitness. Veškeré soutěžní kategorie pak podléhají dělení v rámci věku, výšky a váhy.

Neskutečnou atmosféru vytvořilo v Bospor aréně obecenstvo, které nebylo složeno pouze z domácích, ale i přespolních diváků a obdivovatelů kulturistiky (náš skromný odhad je cca 700 návštěvníků + samotní závodníci). Každý závodník potřebuje nemalou podporu a to bylo v sobotu vidět i slyšet J

Ve chvílích, kdy rozhodčí sčítali body a pódium krátce osiřelo, mohli diváci využít ochutnávky iontových nápojů značky NUTREND, využít možnosti focení ve fotokoutku rádia Helax a v neposlední řadě si také pochutnat na několika pokrmů přímo z grilu, které připravovali kuchaři restaurace Lutena.

Náš oddíl Šembi reprezentovalo celkem devět závodníků, kdy čtyři z nich vybojovali nejen pozici v top šestce, ale také možnost soutěžit na Mistrovství České republiky už tuto sobotu J

  • Filip Botur (2. místo kulturistika staršího dorostu do 72 kg, 9. místo kulturistika juniorů do 77 kg)
  • Markéta Jandová (2.místo bodyfitness juniorek)
  • Aneta Szurmanová (4. místo bikiny fitness juniorek nad 164 cm)
  • Lukáš Bodnár (6. místo kulturistika juniorů do 77 kg)
  • Ondřej Bajda (7. místo kulturistika staršího dorostu do 65 kg)
  • Miroslav Schmied (9. místo physique juniorů do 178 cm)
  • Marek Broda (9. místo physique juniorů nad 178 cm)
  • Jan Poledník (10. místo kulturistika staršího dorostu do 65 kg)
  • Martin Adamczyk (11. místo kulturistika staršího dorostu nad 72 kg, 11. místo kulturistika juniorů do 77 kg)

DĚKUJEME celému skvělému organizačnímu týmu a v neposlední řadě všem, kteří přišli a podpořili kluky a holky na pódiu! 

Fotky naleznete ZDE...

 

MISTROVSTVÍ ČR dorostu a juniorů 20.5.2017

  

V sobotu 20. května se v Orlovském kulturním domě konalo Mistrovství České republiky v kulturistice dorostu a juniorů. Tento den je vyvrcholením sezóny a zbožným přáním všech mladých kulturistů J

Letos se toto klání konalo přímo v Orlové a my tak nemuseli cestovat přes půl České republiky tak, jako tomu bylo dříve. Z našich řad do finálových bojů postoupilo pět borců, respektive tři chlapci a dvě děvčata.

Ondřej Bajda svedl boj v nejmladší kategorii ml. dorostu do 65 kg. Radost byla neskutečná a ve své první sezóně získal stříbrnou medaili, tedy titul vícemistra České republiky.

Filip Botur, stříbrný z Moravy a Slezska navázal na svůj úspěch a na republikovém klání stříbro zopakoval. Nutno říct, že Filipova volná sestava patřila k tomu nejlepšímu, co bylo v sobotu k vidění. Gratulujeme čerstvému vícemistrovi České republiky v kategorii st. dorostu do 72 kg.!!

Nejtěžší pozici měl letos Lukáš Bodnár, který přecházel do kategorie juniorů a bojoval tak jako nejmladší v kategorii se staršími soupeři. Poté, kdy Lukáš na Moravě a Slezsku vybojoval postup do elitní šestky, čímž dal jasně najevo, že se o svou pozici porve, zůstal na „Republice“ těsně před branami finále. Dokonalá symetrie těla a bezchybné pózování zůstala o krok pozadu za svalově vyzrálejšími soupeři.

Markéta Jandová ve své první sezóně, v kategorii bodyfitness juniorek zůstala rovněž před branami finále, když nestačila, především na své mohutnější a rovněž velmi dobře připravené, soupeřky. K postupu do finále tak nestačil bezchybný projev ani výborná připravenost. I zde se tak projevila leta práce a tréninku.  

Pro juniorskou bikinu nad 164 cm, Anettu Szurmanovou byla „Republika“ již třetí soutěží v řadě. I přesto, že se jednalo o třetí náročný týden za sebou, Anetina forma postupně gradovala a my věděli, že nic nemůžeme udělat lépe. Na „Mistrovství“ však dorazily soupeřky z Čech, které krom svalových objemů předvedly i výborné formy a Orlovou tak doslova vyplenily. Anet bohužel brala chvost startovního pole. I toto se stává a je to sport.

Za Oddíl kulturistiky ŠEMBI patří náš dík všem, neboť všichni závodníci předvedli skvělé výkony a patří jim hluboký obdiv a úcta.

PS: Rozsáhlou fotogalerii a shrnutí celé závodní sezóny 2017 přineseme již brzy. Sledujte tak naše stránky. Za Oddíl ŠEMBI Mgr. Roman Kuča

Fotky naleznete ZDE...